ZAVRŠEN 11 ORKA TOURNAMENT 2019

U organizaciji Omladinskog rukometnog kluba i rukometne akademije Omladinac  održan je 11 po redu međunarodni omladinski rukometni turnir koji se od 2014 godine nalazi u zvaničnom kalendaru EHF evropske rukometne federacije a tako i ove godine .

Turnir se održavao u sportskoj dvorani Borik i okupio je ove godine 16 klubova iz Republike Srpske, Federacije BiH, Slovenije, Hrvatske i po prvi put iz Makedonije sa 39 ekipe svrstanih u pet muških i dve ženske  i jednom mješovitom kategorijom uz odigrano preko 60 utakmica takmičarskog dijela. Utakmice su sudile mlade još neafirmisane sudije koji su pokazali zavidan nivo i kvalitet suđenja.

U izuzetno zanimljivim finalnim utakmicama zadnjeg dana turnira između ekipa MRK Kozala Rijeka – HRK Borovo Vukovar (HR), RK Črnomelj (SLO)-ORK Kozara Gradiška  svima prisutnima je prikazano dosta interesantnih poteza što su isti znali pozdraviti.

Turnir se održavao u vremenuod 28.06. do 30.06.2019, i tokom tri  dana rukometa bilo je pregršt zanimljivih utakmica, a najzanimljivije je kao i uvjek bilo finalnog dana ali ni utakmice u grupnoj fazi nisu bile nezanimljive.

Turnir je ispunio očekivanja i najzanimljivije od svega izazvao veliko interesovanje i drago nam je, bio veoma posjećen, a naročito finalnog dana gdje je gromoglasno podržan finalni dio od strane velikog broja gledalaca, od kojeg je veći broj iz Hrvatske gdje su na tribinama SD Borik bili roditelji djece učesnika turnira. Svi učesnici su izrazili zadovoljstvo turnirom i što nam je najbitnije skoro svi potvrdili svoje učešće na idućem 12. ORKA TOURNAMENTS 2020 i možemo već sada reći da će biti veći i bolji. Jedini što možemo sa sigurnošću reći da će turnir biti povećan za jedan takmičarski dan i uz povećanje sportskih dvorana za igranje. Na ovogodišnjem turniru smo koristili dvije sportske dvorane i to SD Borik i novu dvoranu Centar, za iduću godinu predviđene su dvorane Studenskog KAMPUSA i Hangar.

 

 

 

 

1. mjesto

2. mjesto

3. mjesto

 

 

 

 

KATEGORIJE DJEVOJČICA

Ž04

ŽRK ILINDEN VARDAR

Skopje

ŽRK DUBICA

K.DUBICA

ŽORK OMLADINAC Banjaluka

Ž08

ŽRK KRAJINA

Cazin

ORK ČELINAC

Čelinac

ŽRK LAKTAŠI

Laktaši

KATEGORIJA DJEČAKA

M02

MRK KOZALA Rijeka (HR)

RK KOTOR VAROŠ

Kotor Varoš

ORK ČELINAC/LAKTAŠI

M04

HRK BOROVO Vukovar (HR)

MRK KOZALA

Rijeka (HR)

ORK KOZARA

Gradiška

M06

HRK BOROVO

Vukovar (HR)

ORK LAKTAŠI

Laktaši

RK KOTOR VAROŠ

Kotor Varoš

M08

RK KOTOR VAROŠ

Kotor Varoš

ORK LAKTAŠI

Laktaši

ORK ČELINAC

Čelinac

M10

ORK ČELINAC

Čelinac

ORK LAKTAŠI

Laktaši

RK KOTOR VAROŠ

Kotor Varoš

           
 

 

Izuzetno nam je drago da smo ove godine uspjeli organizovati takmičenje u Mini rukometu .

U kategoriji dječaka 2002 najbolji pojedinci su:

 

NAJBOLJI IGRAČ

Luka Borović - MRK Kozala Rijeka (HR)

NAJBOLJI GOLMAN

Zoran Gavrić –ORK Čelinac)

NAJBOLJI STRELAC

Mateo Blažina – MRK Kozala Rijeka

 

U kategoriji dječaka 2004 najbolji pojedinci su:

 

NAJBOLJI IGRAČ

Danijel Šiben -HRK Borovo Vukovar (HR)

NAJBOLJI GOLMAN

Niko Vučković – MRK Kozala Rijeka  (HR)

NAJBOLJI STRELAC

Stefan Ljubinković - ORK Kozara Gradiška

U kategoriji dječaka 2006 najbolji pojedinci su:

NAJBOLJI IGRAČ

Mihajlo Dešić – ORK Laktaši

NAJBOLJI GOLMAN

– HRK Borovo Vukovar (HR)

NAJBOLJI STRELAC

Tobija Vuga – RK Ajdovščina (SLO)

U kategoriji dječaka 2008 najbolji pojedinci su:

 

NAJBOLJI IGRAČ

Nikola Glišić – ORK Laktaši

NAJBOLJI GOLMAN

 Serdar Filip – RK Kotor Varoš

NAJBOLJI STRELAC

Petko Joldžić – RK Kotor Varoš

 

 

U kategoriji djevojčica/dječaci (mix) 2010 najbolje pojedinci su:

NAJBOLJI IGRAČ

Matej Todorović – ORK Čelinac

NAJBOLJI GOLMAN

Vid Vrhovac -ORK Čelinac

NAJBOLJI STRELAC

Pavle Radanović - ORK Laktaši

U kategoriji djevojčica 2004 najbolje pojedinke su :

NAJBOLJI IGRAČ

Anastasija Veličkovska – ŽRK Ilinden Vardar Skopje (MKD)

NAJBOLJI GOLMAN

Elena Peševska - ŽRK Ilinden Vardar Skopje (MKD)

NAJBOLJI STRELAC

Milica Đurić – ŽORK Omladinac Banja Luka

U kategoriji djevojčica 2008 najbolje pojedinke su:

NAJBOLJI IGRAČ

Marija Boroja - ŽRK Laktaši

NAJBOLJI GOLMAN

Mejrem Burzić - ŽRK Krajina Cazin

NAJBOLJI STRELAC

Anđela Savanović - ORK Čelinac

Ove godine je dodjeljena i nagrada za najljepšu igračicu/MISS turnira i najljepšeg igrača turnira/MISTER turnira i po odluci stručnog žirija i igrača i igračica ove godine je nagrada MISS pripala igračici ŽORK Omladinac iz Banjaluke: Marija Vidačković, dok je nagdrada MISTER pripala igraču MRK Kozala iz Rijeka(HR): Luki Boroviću.

Nagradu BOGDAN BOCA CVIJETIĆ za MVP i najsvestraniji igrač i igračica pripala je igračima MRK Kozala Rijeka (HR)u muškoj i ŽRK Ilinden Vardar Skopje (MKD) u ženskoj kategoriji  i to zasluženo:

 

- igračica ANASTASIJA VELIČKOVSKA ŽRK ILINDEN VARDAR SKOPJE (MKD),

            

- igrač LUKA BOROVIĆ MRK KOZALA RIJEKA (HR).

 

Čestitke osvajačima najvrednijih priznanja. Nagrada za Fair  play tim koja je izgraviran stilizovani list kestena  ove godine je dobio klub u ženskoj konkurenciji ŽRK ILINDEN VARDAR SKOPJE (MKD). Nagrada za najboljeg trenera je otišla u ruke trenera ŽRK ILINDEN VARDAR SKOPJE (MKD), trenera ekipe generacije 2004 i mlađih djevojaka, zasluženo g.dinu Darki Janevu.

         

 HVALA svima i vidimo se na "12. Orka tournaments 2020".

 

Zanimljivosti

UČESTVIJETE LI NA ORKA 2014?:

Brojač poseta

  • Ukupno poseta: 1640164

Translate

 

Reklame