5 ORKA TOURNAMENTS JE ZAVRŠEN

 Od 26. do 31. avgusta u gradu na rijeci Vrbas, rukometnoj prestonici Bosne I Hercegovine, održan je tradicionalni peti “ORKA TOURNAMENTS 2013″ uz učešće 42 ekipe u  konkurenciji četiri muške I četiri ženske kategorije Nagradu za FAIR PLAY ekipu u muškoj, kategoriji dobila je ekipa RK LIVNO iz Livna odnosno, ŽRK DERVENTA iz Dervente u ženskoj konkurenciji. I jedan i drugi klub nagrađeni su ustanovljenom nagradom “FAIR PLAY”, na kojoj koja se nalazi stilizovani list kestena, zvanični logo Grada Banjaluka

Sve utakmice, u pet turnirskih dana, u za svjetsko prvenstvo renoviranoj dvorani, zbog čega je organizator I promijenio termin odigravanja turnira, igrane su u Hramu rukometa-sportskom centru BORIK u Banjaluci. Cjelokupan program se odvijao u neposrednoj blizini AQUA parka, vodenog  parka  koji obiluje odličnom sportskom infrastrukturom, otvorenim  terenima, i bazenima, restoranima I Caffe barovima sa pogledom na Aqua park.
Organizacija je i ove godine bila na odličnom nivou, atmosfera sportska i pozitivna, tako da nema sumnje da će i naredne godine daleko veći broj ekipa pohrliti put grada na Vrbasu. Zbog svjetskog juniorskog prvensta, odnosno grupe koja se igrala u Banjaluci, organizator je bio prisiljen da termin turnira pomjeri za avgust mjesec, ali  termin za “ORKA TOURNAMENTS 2014”  je u standardnom junskom terminu i isti je od 25.06. do 29.06.2014. godine.
KATEGORIJA  2000. godište “G”
1.    Mjesto: ŽRK LAKTAŠI
2.    Mjesto: ŽRK DERVENTA
3.    Mjesto: ŽORK OMLADINAC - Banjaluka
Najbolji strijelac :Anastasija Jović  - ŽRK Laktaši
Najboljia golmanica: Milica Radoja -  ŽRK Derventa
Najbolja igračica : Duška Damjanović –ŽRK  Derventa
KATEGORIJA 2000. godište “B”
1.    Mjesto:  ŠR GOLIĆ-ŠARIĆ - Banjaluka
2.    Mjesto: RK KOTOR VAROŠ
3.    Mjesto: ORKA OMLADINAC - Banjaluka
Najbolji strijelac: Miloš Sakan - RK Kotor Varoš
Najbolji golman: Minja Kondić -  ŠR Golić-Šarić
Najbolji igrač: Miloš Sakan - RK Kotor Varoš
KATEGORIJA  – 1998. godište “G”
1.    Mjesto : ŽRK LAKTAŠI
2.    Mjesto:  ŠR OŠ B.STANKOVIĆ - Banjaluka
3.    Mjesto : ŽORK OMLADINAC - Banjaluka
Najbolji strijelac: Ivana Grbić - ŽRK Laktaši
Najbolja golmanica: Dragana Vukosavljević -ŽRK Laktaši
Najbolja igračica :Teodora Milunović - ŽRK Laktaši
KATEGORIJA  1998. godište “B”
1.    Mjesto:  RK KOTOR VAROŠ
2.    Mjesto:  RK MOKRA GORA Zubin Potok (SRB)
3.    Mjesto:  ORKA OMLADINAC Banjaluka
Najbolji strijelac: Andrej Biševac – RK Mokra Gora
Najbolji golman: Vladan Maksimović –RK Kotor Varoš
Najbolji igrač : Bojan Marković – RK Kotor Varoš
KATEGORIJA  1996. Godište  “G”
1.     Mjesto:  ŽRK LAKTAŠI
2.     Mjesto:  ŽRK BORAC - Banjaluka
3.     Mjesto:  ŽRK KNEŽOPOLJKA - Banjaluka
Najbolji strijelac: Anđela Došen - ŽRK Laktaši
Najbolja golmanica: Jovana Gvozden - ŽRK Borac
Najbolja igračica:  Ivana Grbić - ŽRK Laktaši
KATEGORIJA 1996. godište “B”
1.     Mjesto:  RK MOKRA GORA - Zubin Potok (SRB)
2.     Mjesto:  RK JAJCE
3.     Mjesto:  RK GRADIŠKA
Najbolji strijelac:  Bojan Radičević -  RK Mokra Gora
Najbolji golman:  Ivan Žunić - RK Jajce
Najbolji igrač:   Bojan Radičević - RK Mokra Gora
KATEGORIJA 1994. godište “G”
1-     Mjesto: ŽRK BORAC - Banjaluka
2.     Mjesto: ŽRK KNEŽOPOLJKA - K.Dubica
3.     Mjesto: ŽRK LAKTAŠI
Najbolji strijelac: Anđela Došen - ŽRK Laktaši
Najbolja golmanica: Ivana Banjanin -  ŽRK Borac
Najbolja igračica:  Tanja Toroman - ŽRK Knežopoljka
KATEGORIJA 1994.  godište “B”
1.     Mjesto: ORK ČELINAC
2.     Mjesto: RK GRADIŠKA
3.     Mjesto: ORK OMLADINAC - Banjaluka
Najbolji strijelac: Veljko Buhač - ORK Čelinac
Najbolji golman: Luka Savanović - ORK Laktaši
Najbolji igrač:  Veljko Buhač - ORK Čelinac
NAGRADA „NAJSVESTRANIJI IGRAČ/ICA“ BOGDAN Boca CVIJETIĆ:
ŽRK KNEŽOPOLJKA TANJA TOROMAN iz Kozarske Dubice
RK MOKRA GORA BOJAN RADIČEVIĆ iz Zubinog Potoka (SRB)

Zanimljivosti

UČESTVIJETE LI NA ORKA 2014?:

Brojač poseta

  • Ukupno poseta: 930449

Translate

 

Reklame